Rhodiované stříbro zaručuje krásu i ochranu

V našem internetovém eshopu Klenoty Eva nabízíme pouze kvalitní, rhodiované šperky ze stříbraObčas se setkáváme s tím, že naši zákazníci výhody rhodiování neznají. Právě proto jsme si připravili tento článek, jehož prostřednictvím se vám pokusíme přiblížit, proč je tato metoda úpravy stříbra tolik důležitá.

Nevýhody běžného stříbra

Pokud patříte mezi všímavější jedince, určitě už jste si všimli, že stříbrné šperky jsou vždy označené puncem 925 (případě 925/1000). To znamená, že šperk je vyrobený ze slitiny, která má 925 dílů stříbra a 75 dílů dalších, obecných kovů. Jejich existence je nutná, protože samotné stříbro se velmi špatně zpracovává.

Tyto příměsi kovů však zároveň způsobují i řadu negativních vlastností běžných stříbrných šperků. Ty totiž při styku s vlhkem, potem či slanou vodou ztrácí svůj lesk, zčernají, nebo nepěkně zežloutnou. A protože je jednou z příměsí i silně alergenní nikl, stává se často, že stříbrné šperky svým majitelům způsobují nepříjemnou vyrážku a otoky.

Ochrana na prvním místě

Aby se předcházelo výše zmíněným nepříznivým účinkům, nechává se stříbro rhodiovat. Jeho povrch je během tohoto procesu potažen vrstvou kovu zvaného Rhodium. Ten je opravdu velmi odolný. Rhodiem potažené šperky jsou tak odolné nejen vůči ztrátě lesku a barvy, ale částečně i vůči poškrábání. Výhodou také je, že je tato metoda neinvazivní, nezanechává tak na špercích žádné stopy. Zákazník díky tomu dostane šperk, který je nejen kvalitní a cenově dostupný, ale i designově propracovaný.

Díky těmto příznivým vlastnostem se rhodiování stává ve šperkařství standardem, který zaručuje kvalitu. Velmi úspěšně také pomáhá odbourávat léty zažité předsudky, které někteří lidé ke stříbrným šperkům mají.