Stříbrné šperky nestárnou

Krásné šperky z bílého drahého kovu provázejí lidstvo už od dob starověku. Archeologům se podařilo najít šperky staré více než 4 000 let. Spolu se zlatem a mědí tak patří k nejdéle používaným šperkařským kovům vůbec. I když dnes se u nás stříbro již netěží, je nedílnou součástí české historie.

Číst dál...

Jak se správně skladují šperky

Milujete své šperky a chcete je uchovat co nejdéle krásné? Pak byste je měli vhodným způsobem skladovat. Jestliže s nimi totiž nebudete zacházet správně, můžete je, klidně i nedopatřením, poškrábat, zdeformovat, nebo třeba připravit o lesk.

Číst dál...

První náušnice - jaké jsou ty pravé?

Každá maminka nám dá jistě za pravdu, že chce pro své dítě vždy jen to nejlepší. Vztahuje se to i na výběr náušniček, které mají malou princeznu provázet v prvních letech jejího života. Jaké jsou však ty pravé právě pro vaši holčičku? Na ty, i na jiné otázky, se zaměříme v tomto článku.

Číst dál...

Výhody zapínání na šroubek

Jestli se bojíte, že náušnice někde ztratíte a už se s nimi nikdy neshledáte, vyhněte se puzetě nebo cvakačce. Často mívají ve zvyku se “bezdůvodně” rozepnout a zatoulat se.

Číst dál...

Komu sluší pecky

Náušnic existuje mnoho různých typů. Zvolit správné náušnice ke každé příležitosti však není úplně jednoduché: Zatímco do práce se hodí obyčejné, nevýrazné, k večerním šatům lze vzít něco víc extra. Na neformálním večírku, kde není předepsaný dress code, je pro změnu skvělé zazářit s extravagantními kousky.

Číst dál...

Klasické zapínání – v čem je tak skvělé?

Náušnic je tolik! Jak si mezi nimi vybrat ty pravé? Bude to chtít hodně pečlivý výběr – a je dost možné, že nákup neskončí u jednoho páru. To, jak budou náušnice vypadat, je hodně individuální záležitost. Záleží čistě na vašem vkusu a stylu oblékání. Výběr ale spočívá také na dalších věcech než jen na vzhledu. V potaz určitě budete brát také materiál, cenu, nebo způsob, jakým se náušnice zapínají.

Číst dál...